Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "stilmeda" slapukų politika. Daugiau informacijos

Grebėstai

Grebėstai naudojami stogo dangai laikyti. Pagal stogo dangą jie būna dviejų tipų. Jei stogas „sunkus“ (dažniausiai čerpinis) naudojami tašai, pvz.: 50X50, 50×60 ir kt.. Grebėstų skersmuo priklauso nuo gegnių žingsnio, stogo apkrovos ir stogo nuolydžio. Kokie tiksliai reikalingi grebėstai Jūsų atveju, Jums turėtu atsakyti konstruktorius, skaičiuojantis Jūsų stogo konstrukcijas. Jei stogas lengvas (skarda, bituminės čerpės, skardinė čerpių imitacija), naudojamas paklotas iš lentų, lentos gali būti pvz.:25×100, 25×120, 30×100 ir t.t. Lentos, priklausomai nuo dangos , kalamos su tarpais arba be jų.
Šiaip abiem atvejais tai yra grebėstai ir abiem atvejais grebėstai turi būti kalami į kiekvieną gegnę, o jei grebėstams naudojame lentas , reikėtų kalti po dvi vinis ties kiekviena gegne, nes lentos su laiku turi polinkį išsigaubti. Vinys turėtų būti naudojamos stoginės (srieginės) ir turėtų būti pakankamai įgilintos į gegnę. Pvz.: jei grebėstas – 50×50, išilginis grebėstas – 50×30, tai vinis reikėtų naudoti 120mm., jas įgilinant 50mm. į gegnę.

 

Užklausa