Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "stilmeda" slapukų politika. Daugiau informacijos

Lentos

yra tokie medienos gaminiai, kurių skerspjūvio plotis yra daugiau nei du kartus didesnis už storį, o storis mažesnis už 100 mm.
Statyboje naudojamos lentos būna dviejų tipų: viengubo pjovimo lentos (vieno pjovimo lentos) arba dvigubo pjovimo lentos (dviejų pjovimų lentos). Viengubo pjovimo lentos gaunamos rąstą supjausčius išilgai viena kryptimi, tokios lentos kraštai lieka banguoti ir su žieve. Tokios lentos yra naudojamos kaip pagalbinės statybinės medžiagos laikiniems praėjimams, užtvėrimams, laikiniems statiniams. Dar viengubo pjovimo lentos (prieš tai būtinai nužievinus) naudojamos lengvų stogo dangų paklotui įrengti (pvz.: skardos). Kartais viengubo pjovimo lentos naudojamos ir apdailai, pavėsinių stogams, namo fasadui ir kt.
Dvigubo pjovimo lentos gaunamos viengubo pjovimo lentą pjaunant antrą kartą išilgai taip, kad nusipjautų abu šonai su žieve. Taip gauname lygią, normalią, stačiakampio skerspjūvio lentą. Tokių lentų pritaikymas statyboje be galo platus.

 

Kokios lentos gali būti gaminamos mūsų lentpjūvėje?

„Žalios“, nedžiovintos lentos – paprasčiausios, ką tik išpjautos iš šviežios miško medienos, lentos. Tinka klojiniams, pagalbinėms konstrukcijoms ar laikiniems statiniams. Nedžiovinta mediena negali būti obliuojama, antiseptikuojama, dengiama priešgaisriniu tirpalu ar dažoma.

 

Obliuotos, kalibruotos lentos

– tai lentos, kurios yra džiovinamos mūsų džiovyklose iki 18-20 % drėgnumo. Šios lentos statyboje dažniausiai naudojamos stogo konstrukcijoje, be to, būtinai yra džiovinamos visos paruošos dailylentėms, pakalimo lentelėms, terasinėms lentoms ar lentoms tvorai.

Obliuotos lentos – džiovintos lentos gali būti obliuojamos, taip išgaunant lygų, tikslų ir glotnų paviršių. Taip apdirbamos dažniausiai apdailai naudojamos lentos arba tik matomos išorėje jų dalys.

Kalibruotos lentos – tai dvigubo pjovimo lentos, perėjusios per keturpuses obliavimo stakles. Šios lentos pasižymi ypač tiksliais skerspjūvio matmenimis. Ši procedūra atliekama didesnio tikslumo reikalaujančiai produkcijai: pakalimo lentelėms, lentoms tvorai, apdailinei produkcijai ir kt.

 

Padengtos apsauginiais tirpalais

Antiseptikuotos lentos – antiseptikavimas, tai medienos padengimas antiseptikais- tirpalais, kurie neleidžia medienoje atsirasti įvairiems nepageidaujamiems organizmams: grybams, pelėsiams, įvairiems kenkėjams/graužikams. Mūsų įmonėje mediena apdirbama „Berlit“ tirpalu, mirkant specialioje vonioje (taip pasiekiamas geriausias rezultatas).

Padengtos priešgaisriniu tirpalu lentos – lentos padengtos antipirenu „BAK-1”. Visuose projektuose reikalaujama, kad bent stogo mediena būtų apdorojama antipirenais. Gauname gaisrininkų pažymą apie pagamintos medienos tinkamumą naudojimui konkrečiame objekte.

 

Užklausa